Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Budujesz dom? Sprawdź, dlaczego warto wybrać dachówkę ceramiczną

15-07-2014


Od odpowiedniego materiału na dach zależy wiele – przede wszystkim bezpieczeństwo konstrukcji oraz jej trwałość, izolacja całego budynku, a także jego estetyka. Dobór tego właściwego nie jest wobec tego łatwą decyzją i często wymaga pójścia na kompromis, gdy trzeba pogodzić ze sobą jakość i cenę. Optymalnym rozwiązaniem, które w dłuższej perspektywie jest też bardziej opłacalne, jest dachówka ceramiczna.

http://stats.whitepress.pl/pcg7y4neXtg2pc4q0evl8tpmb2w6kg,cae884763cee372037e4d00221995e04

 Najważniejsze zalety dachówek ceramicznych.


Dachówki ceramiczne mogą przetrwać przez setki lat w dobrym stanie technicznym – praktycznie każda jest w stanie „dożyć” do 100 lat, co wcale nie oznacza, że po tym jubileuszu będzie już niezdolna do dalszego użytkowania. W porównaniu z innymi pokryciami dachowymi, w tym dachówkami betonowymi oraz blachodachówkami, które stanowią największa konkurencję, dachówka ceramiczna pozostawia je daleko w tyle. Swoją trwałość zawdzięcza w szczególności swojemu materiałowi – wypalanej glinie z dodatkami dla wyższej wytrzymałości.


Dachówki ceramiczne są także bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Cechuje się niska nasiąkliwość i duża mrozoodporność. Dodatkowo są one bardziej odporne na ogień, dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, na przykład odgłos padającego deszczu i inne hałasy. Kolejnym plusem jest wysoka izolacyjność – ceramika ma naturalne właściwości termoregulacyjne, wobec tego wykonane z niej dachy są o wiele „zdrowsze” od blaszanych czy betonowych. Prawidłowa cyrkulacja powietrza idzie w tym przypadku w parze ze szczelnością, dlatego deszcz czy śnieg nie mają żadnego negatywnego wpływu na stan dachu.


Nie można zapomnieć także o ich estetyce – dachy wykonane z dachówki ceramicznej mają swój wyjątkowy urok, nawet po latach, dlatego to przyszłościowy wybór dla osób, które doceniają jakość i nie chcą zadowalać się półśrodkami. Warto też wspomnieć o tym, że zastosowanie dachówek ceramicznych jest praktycznie bezodpadowe, przez to bardziej ekologiczne.


Są też i wady


Oprócz pełnej gamy zalet dachówka ceramiczna ma też swoje minuty. To w szczególności wysoka cena – dachówki z ceramiki zaliczane są do najdroższych materiałów do budowy dachów. W zależności od kolorów, wykończenia i kształtów za metr kwadratowy dachówki ceramicznej trzeba zapłacić od około 40 złotych do ponad 100 złotych, nie mówiąc już o dodatkowych kosztach elementów wykończeniowych, które znacznie podwyższają końcowy rachunek.


Trzeba pamiętać też o tym, że dachówka ceramiczna jest dość ciężka, co pociąga za sobą konieczność wykonania odpowiedniej konstrukcji dachu, która będzie mogła ją udźwignąć. Dachówki ceramiczne podatne są też na zarastanie mchem, szczególnie na domach w pobliżu lasów lub dużych skupisk drzew.


Wykonanie dachu z dachówki ceramicznej powinno zlecić się specjalistom w tym zakresie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.dachprofil.com.pl/dachowka_ceramiczna

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo