Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Jak wybudować dom w kilka dni?

21-12-2015


Postawienie domu z gotowych elementów jest prostym sposobem, na szybkie zrealizowanie marzeń. Wykorzystanie prefabrykatów usprawnia budowę i może zagwarantować nam, że dom w surowym stanie będzie gotowy w kilka dni. Zaś cały proces stawiania budynku potrwa średnio około 10 tygodni. Zatem być może warto pomyśleć o budowie domu, którego ściany wyprodukowano w fabryce, a ich postawienie zajmie tylko parę dni?

aq

Dom z prefabrykatów - z czym nam się kojarzy?

Wiele osób obawia się takiej budowy po pierwsze ze względu na koszty, ale o nich powiemy za chwilę. Po drugie ze względu na błędne skojarzenia z blokami z wielkiej płyty. Rzeczywiście wykorzystanie prefabrykatów nieco przypomina budowę z lat ‘70, aczkolwiek szeroka dostępność różnego rodzaju płyt pozwala na realizowanie dowolnej wizji projektowej. Zatem obawa dotycząca tego, że każdy dom będzie wyglądał tak samo jest nieuzasadniona. W czasach budowania z wielkiej płyty na rynku dostępnych było jedynie kilka modułów, z których stawiano bloki. Przez to każdy z nich był podobny. Obecnie niektóre z elementów są przygotowywane specjalnie pod wymiary wymagane w projekcie.

Szybka budowa

Domy z prefabrykatów zadowolą przede wszystkim tych, którym zależy na czasie. Dzięki użyciu płyt keramzytobetonowych postawiony budynek jest wytrzymały i nosi wszelkie znamiona solidności. Do niedawna na przyspieszenie prac mogliśmy liczyć tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy decydowaliśmy się na konstrukcje drewniane. Jednakże tego typu domy nie każdego zadowolą. Jeśli chciałbyś zbudować dom prefabrykowany, to najlepiej skorzystaj z usług profesjonalnych wykonawców. Jedną z firma zajmujących się tego typu usługami jest firma EcoReadyHouse.

Koszt budowy domu z prefabrykatów

Ceny w dużej mierze uzależnione są od wielkości domu. Zatem najlepiej jest konsultować je z wykonawcą. Dopiero wówczas będziemy mogli mieć całościowy pogląd na kosztorys. Porównanie wydatków na dom z prefabrykatów oraz na dom wybudowany tradycyjnymi metodami jest bardzo trudne, głównie ze względu na czas budowy. Przy domach z gotowych elementów jest on znacznie krótszy, co może nieść za sobą swego rodzaju oszczędności.

Energooszczędne budownictwo z wykorzystaniem gotowych elementów

Budując z prefabrykatów również możemy liczyć na postawienie ekologicznego domu. Jednym ze sposobów jest takie rozplanowanie domu na działce, aby wykorzystywał on jej najwięcej ciepła płynącego z otoczenia. Głównie chodzi tutaj o energię cieplną pochodzącą od urządzeń zainstalowanych w domu oraz o ciepło płynące od mieszkańców. W tym celu najlepiej jest usytuować dom tak, aby okna umieszczone były od strony południowej. Dzięki temu do wnętrza będzie docierać dużo światła słonecznego, które bez wątpienia jest źródłem ciepła. Wykorzystanie pasywnych źródeł ciepła sprawi, że dom będzie pretendował do miana budowli ekologicznej. Takie podejście jest zarówno korzystne dla środowiska naturalnego, jak i znacznie obniża koszty utrzymania domu. Niekiedy wydatki na energię mogą spaść nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do zwykłej budowli o podobnym metrażu.

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo