Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Ta drukarka to potrafi!

02-02-2018


Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy, w której nie ma możliwości drukowania: dokumentów, projektów, informacji. Drukują wszyscy, choć potrzeby w tym zakresie mogą się różnić w zależności od rodzaju działalności.

d18

Jednym do pracy wystarcza zadrukowana czarno-biała kartka formatu A4, inni potrzebują wydruków przestrzennych. Techniki drukowania rozwijają się nieustannie i to w bardzo dynamicznym tempie, więc każdy łatwo znajdzie urządzenie, które spełni jego oczekiwania. To, co jeszcze kilka lat temu było nowinką, dzisiaj stało się już standardem. Dotyczy to na przykład drukarek drukujących w formacie 3D. W roku 2016 sprzedano na świecie ponad 220 tysięcy tego typu urządzeń o wartości około 1,5 mln dolarów, co oznaczało wzrost w stosunku do roku 2015 aż o 50%! A producenci i sprzedawcy szacują, że do 2020 roku uda się im sprzedać nawet 8 mln drukarek. Korzystają z nich chętnie fotografowie, architekci, projektanci, graficy oraz wydawcy książek i czasopism.

Zdjęcie od ręki

Dawno mamy już za sobą czasy wywoływania zdjęć w fotograficznej ciemni, przy użyciu skomplikowanych odczynników chemicznych. Teraz fotografie, wykonane nowoczesną techniką cyfrową, możemy w ciągu kilkunastu sekund wyciągnąć z drukarki. Może to być standardowa drukarka atramentowa, która ma dodatkowo opcję „foto”. To dobre rozwiązania dla tych firm , które od czasu do czasu potrzebują zdjęć dobrej jakości, ale na co dzień wystarczy im możliwość wykonywania standardowych wydruków. Jeśli natomiast działalność firmy zakłada wykonywanie i drukowanie dużej liczby fotografii, bo jest to na przykład zakład fotograficzny lub agencja reklamowa, przygotowująca projekty graficzne dla klientów, lepiej zainwestować w specjalistyczną drukarkę fotograficzną. Taki sprzęt daje możliwość wykonywania wydruków z użyciem szerokiej palety kolorów tuszów oraz wydruków zdjęć bezpośrednio z aparatu fotograficznego, co skraca pracę grafika. W nowoczesnych drukarkach można zainstalować dodatkowe oprogramowanie, które poszerzy jej funkcjonalność – na przykład o możliwość przygotowywania albumów fotograficznych.

Druk w trzech wymiarach i wielu formatach

Wiele osób, takich jak na przykład projektanci czy architekci, nie wyobraża sobie swojej pracy bez możliwości wykonywania wydruków 3D. Drukowanie w kilku wymiarach pozwala im tworzyć modele projektowanych budynków, instalacji czy urządzeń, bez konieczności żmudnego sklejania poszczególnych elementów. Technika druku 3D polega w uproszczeniu na natryskiwaniu na siebie kolejnych warstw specjalnego tworzywa. Warstwy te mają grubość około 0,1 mm. Jedynym ograniczeniem jest wielkość drukarki, gdyż tworzony model musi się zmieścić w jej wnętrzu. Ale z roku na rok pojawiają się nowe, lepsze typy urządzeń, które umożliwiają drukowanie coraz większych wielowymiarowych modeli. Wiele firm ma również potrzebę drukowania w niestandardowych wymiarach - na przykład A-1 czy nawet A-O.

Bezpieczeństwo w sieci

Dziś trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek pracę, bez możliwości korzystania z Internetu. Podłączenie się do globalnej sieci wiąże się jednak z ryzykiem zawirusowania lub ataku hakerów, co w konsekwencji może prowadzić do utraty danych (często bardzo cennych), a także przestoju w pracy. Atak złośliwego oprogramowania dotyczy nie tylko komputerów, ale również połączonych z nimi urządzeń peryferyjnych, na przykład drukarek. Na szczęście nowoczesne drukarki, takie jak na przykład HP PageWide Pro P77740, mają specjalne zabezpieczenia – automatyczne monitorowanie oraz weryfikację oprogramowania w celu wykrycia i powstrzymywania ataków w czasie rzeczywistym.

Planując zakup profesjonalnej drukarki, warto zorientować się, jakie dodatkowe funkcje ma dany model. Mogą się one bowiem okazać ogromnym ułatwieniem w pracy. Z roku na rok takich funkcji jest coraz więcej!

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo