Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Funkcjonalna zasłona okienna: tylko i wyłącznie roleta

29-01-2019Wpadające przez okno słońce nie zawsze cieszy. W upalne sierpniowe popołudnie przyprawia o ból głowy, codziennie utrudnia pracę przy komputerze, a rano budzi zbyt wcześnie. Wieczorem z kolei przeszkadza światło lamp i obawa o to, że sąsiedzi z bloku obok będą zbyt aktywnie poszukiwali nowych obiektów zainteresowania. W walce z tymi przeciwnościami pomagają tylko rolety.

Roleta na każdą okazję

Bardzo duży wybór tkanin wykorzystywanych do produkcji rolet sprawia, że właśnie ten typ dekoracji okiennych dziś uchodzi za najbardziej funkcjonalny. Trudno tu jednak wskazać jakiś jeden uniwersalny typ, który sprawdzi się zawsze. Siłą rolet jest właśnie to, że z bogatych ofert sklepów takich jak rolety.eu można wybrać konkretny wariant, który najpełniej spełni pokładane w nim oczekiwania.

Jakie rolety wybrać dla maksymalnej funkcjonalności?

  • Rolety z tkanin zaciemniających lub z warstwą folii termoizolacyjnej doskonale chronią przed letnim skwarem i dają niemal pełne zaciemnienie. Sprawdzają się wyśmienicie wszędzie tam, gdzie podstawowym problemem jest palące słońce południa.

  • Standardowe tkaniny o niewielkim stopniu zaciemnienia, które stosuje się głównie w roletach wolno wiszących i mini, rozpraszają światło i nieco je tłumią, zatrzymają też spojrzenia wścibskich sąsiadów, a przy tym nie zapadną przez nie egipskie ciemności.

  • Rolety dzień-noc dają pełną kontrolę nad ilością wpadającego do pokoju światła. Są też uważane za rozwiązanie bardziej eleganckie i dopracowane pod względem estetycznym i choć w tym aspekcie nie dorównują roletom rzymskim, to jednak świetnie prezentują się w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Tak naprawdę ten podział jest nieco uproszczony, ponieważ podobne tkaniny stosuje się w różnych typach rolet, a sama konstrukcja, a więc obecność prowadnic i ich rodzaj, też będą wpływały na efekt, ale warto pamiętać, że wiele celów można osiągnąć jedynie przez zmianę tkaniny na rolety.

Lekka, łatwa w montażu, szybka do zdjęcia

Konstrukcja nowoczesnych rolet jest bardzo lekka i wytrzymała. W przeciwieństwie do żaluzji, nie ma się tu co zużyć czy zepsuć, więc jest to dekoracja trwała. Założenie prostych rolet zajmuje kilka minut, a zdjęcie jeszcze mniej. Zyskuje się więc dodatkową możliwość szybkiej zmiany aranżacji wnętrza za niewielkie pieniądze. Jest to duży plus dla osób, które już w chwili zakupu wiedzą, że ten wystrój za rok czy dwa im się po prostu opatrzy. Generalnie jednak i tak ważniejsze będzie to, że można słońce i wysoką temperaturę zatrzymać na zewnątrz, a w środku ochronić swoją prywatność i tutaj żadne inne rozwiązanie nie może się równać z roletami.

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo