Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Co zrobić, aby zabezpieczyć dom przed włamaniem?

28-02-2019Każdego dnia dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy włamań, zarówno do mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Statystyki ukazują, że najwięcej odnotowuje się ich w święta oraz w wakacje. Na szczęście dziś mamy wiele różnych sposobów na to, aby zabezpieczyć swój dom, zamiast bezczynnie zamartwiać się i zastanawiać, kiedy nadejdzie nasza kolej. W dalszej części tego artykułu poznasz najlepsze sposoby na ochronę domu przed włamaniem.

Zabezpiecz okna przed włamaniem

Około połowa włamań odbywa się właśnie przez okna, dlatego tak ważne jest zadbanie o ich odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli akurat planujesz wymianę okien lub dopiero budujesz swój dom, koniecznie zadbaj o to, aby okna posiadały wysokiej jakości okucie chroniące przed wyważeniem. W ten sposób włamanie się przez okno stanie się dla włamywacza odrobinę trudniejsze, a każda chwila może spowodować, że ty lub twoi sąsiedzi usłyszycie niepokojące dźwięki za oknem i odpowiednio zareagujecie.

Kolejnym skutecznym zabezpieczeniem okien będą rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Dziś możemy już wybierać rolety, które sterowane są za pomocą pilota. Takie rolety posiadają specjalny napęd, który można zamówić na stronie internetowej sukcesgroup.pl. Mając nad nimi większą ochronę zapewniamy swoim najbliższym większą ochronę i uwalniamy się od obawy związanej z włamaniem.

Postaw na bezpieczną bramę garażową

Garaż połączony z domem to również może być droga dla włamywaczy. Warto zatem wymienić bramę na taką, która posiada specjalny napęd. Wtedy jej otwarcie będzie możliwe tylko przy pomocy pilota. Nowoczesne bramy posiadają również odbiorniki radiowe, które sprawiają, że nawet w trakcie włamania będziemy mogli liczyć na dodatkową ochronę oraz uzyskamy informację o statusie bramy, np. kiedy zostanie ona otwarta. Dodatkowo włamywacze, którzy zobaczą lepszej jakości bramę, być może zniechęcą się i zrezygnują z dalszych czynności, dzięki czemu unikniesz niebezpieczeństwa.

Zainwestuj w lepsze drzwi

Zamki w drzwiach, jak i same drzwi również bardzo często stają się zbyt łatwą drogą dla włamywaczy. Niezwykle ważne jest to, aby stawiać na drzwi, które mają wysoką klasę bezpieczeństwa i są odporne na włamania. Drzwi podnoszące bezpieczeństwo domowników powinny być odporne na wyważenia oraz posiadać wkładki bębenkowe.

Inne sposoby na ochronę domu przed włamaniem

Każdego roku niestety wzrasta kreatywność włamywaczy, jednak proporcjonalnie powstają też kolejne narzędzia i akcesoria, których zadaniem jest zabezpieczenie naszego domu. Pragnąc cieszyć się bezpieczeństwem, musimy zainwestować pewną ilość pieniędzy, aby ochronić swój dobytek.

Te zabezpieczenia podniosą bezpieczeństwo twojej rodziny:

   - fotokomórki,
   - czujniki ruchu,
   - monitoring,
   - wideodomofon.

Pamiętaj jednak, że zabezpieczanie domu należy rozpocząć właśnie od ulepszenia lub wymiany okien, czy drzwi, montowania rolet oraz nowoczesnej bramy garażowej. Dopiero później warto pomyśleć o kolejnych akcesoriach, inna kolejność nie przyniesie zadowalających rezultatów.

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo