Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Fotowoltaika - już nie taka nowa moda w Polsce

08-03-2020

 

Moda na montaż instalacji fotowoltaicznych już od paru lat zagościła na dobre w Polsce. Nie jest to dziwne, w końcu są zarówno ekologiczne, funkcjonalne a na dodatek ekonomiczne. Dodatkowo w bardzo łatwy sposób można pozyskać źródła finansowania paneli PV, dzięki dotacjom rządowym np. „Mój Prąd”.

Fotowoltaika – niedrogie źródło energii, przyjazne środowisku

Instalacje fotowoltaiczne nie emitują zanieczyszczeń, dzięki czemu nie zwiększa się ich ilość w atmosferze, a dodatkowo przyczyniamy się do zmniejszenia ilości CO2, które jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Panele PV montowane przez Solarx są więc przyjazne śrowisku.

Panele fotowoltaiczne są również niedrogim rozwiązaniem. Okres zwrotu inwestycji to kilka lat, dzięki możliwości skorzystania z dofinansowań dostępnych w ramach europejskich programów operacyjnych. Gdy inwestycja się zwróci, wyprodukowana przez instalacje fotowoltaiczną energia jest pozyskiwana za darmo. Nadmiar wyprodukowanej energii można oddać do zakładu energetycznego i odebrać w innym terminie. Panele PVsą bezawaryjne – ich żywotność to średnio około 30 lat.

Panele PV - bezobsługowość

Zastosowane w instalacji fotowoltaicznej, moduły fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne oraz bezobsługowe. Gdy pracownik Solarx zamontuje panele, właściciel nie musi się już niczym martwić. Należy tylko pamiętać o odgarnianiu śniegu z dachu raz na jakiś czas czy koszeniu trawy, gdy panele zamontowane są na gruncie. Dzięki postępowi technologicznemu, możemy też na bieżąco monitorować pracę całej instalacji za pomocą komputera, a nawet w komórce, dzięki specjalnej aplikacji. Solarx zajmuje się również obsługą gwaranacyjna i pogwarancyjną zamontowanych paneli. Wystarczy jeden telefon, a pracownicy firmy, są do dyspozycji właściciela.

Uniwersalne zastosowanie

Instalacje fotowoltaiczne to odnawialne źródło energii, które sprawdzi się w domku jednorodzinnym, w gospodarstwie rolnym oraz zarówno w małym przedsiębiorstwie czy w dużej hali produkcyjnej. Wystarczy odpowiednio dobrać liczbę paneli fotowoltaicznych oraz moc specjalnego inwerter, dzięki czemu szybko obliczymy koszt instalacji fotowoltaicznej oraz jej montażu. Optymalnie dopasowana instalacja PV przez pracowników firmy Solarx pozwoli na bezproblemowe i darmowe pozyskanie prądu prosto ze Słońca, a energii tej nigdy nie zabraknie, a nadwyżki prądu można sprzedać do zakładu energetycznego. Jeżeli nasze potrzeby na energię elektryczną wzrosną z biegiem lat, wystarczy rozbudować fotowoltaikę o jeden bądź dwa moduły.

 

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo