Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Fotowoltaika - dlaczego warto

13-09-2020

 

Fotowoltaika to jedno z najbardziej oszczędnych źródeł energii odnawialnej, która w ostatnich latach co raz bardziej szerzy się w polskim krajobrazie. Instalacje PV pojawiają się zarówno w mieście przy budynkach użyteczności publicznej, na dachach dużych zakładów przemysłowych czy na wsi - na dachach domków jednorodzinnych oraz na gruncie, gdzie wykorzystywane są specjalne panele dwustronne, dzięki której utrzymujemy jeszcze większą wydajność paneli. Dlaczego fotowoltaika stała się tak bardzo popularna?

Ekonomiczne rozwiązanie

Instalacje fotowoltaiczne są montowane ze względów ekonomicznych. Ceny za energię elektryczną są co raz wyższe.  Szukamy więc innych rozwiązań, dzięki którym obniżymy nasze rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne są idealnym rozwiązaniem, gdyż produkują prąd zupełnie za darmo, a ewentualne nadwyżki prądu można sprzedać do zakładu energetycznego i odebrać go, gdy produkcja prądu jest na najniższym poziomie. Moduły fotowoltaiczne montowane są na dachu bądź na gruncie, a ich montaż i zakup zwraca się nawet po 6 latach. Dzięki wielu programom dofinasowującym, możemy otrzymać zwrot częsci kosztów poniesionych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Ochrona środowiska naturalnego

Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii, którym są instalacje pv, przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego po przez mniejszą emisję gazów cieplarniarnych i dwutlenku węgla. Jest to bardzo ważny aspekt fotowoltaiki - ekologiczne rozwiązania są bardzo istotne w naszym życiu, gdyż nasze powietrze jest bardzo zanieczyszczone, a w zimie co raz częstszym zjawiskiem jest smog. Dodatkowo odnawialne źródła energii kończą się, a stosowanie fotowoltaiki wszedzie tam gdzie jest to możliwe, spowalnia ten proces. 

Niezależność to podstawa

Ostatnim czynnikiem, który powoduje, że co raz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej.  Nie musimy się wówczas martwić o podwyżki cen za energię elektryczną. Fotowoltaika działa przez cały rok - nawet w pochmurne dni. 

Bezobsługowość

Cała instalacja z inwerterem na czele działa bezobsługowo. Nie trzeba martwić się o odpowiednie ustawienia całej instalacji, gdyż produkcja prądu następuje samoistnie.

Długożywotność

Wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej cechują się długą gwaranacją produktową. Panele fotowoltaiczne oferowane przez Solarx posiadają 12-letnią gwarancję. Również inwertery mają długi czas efektywnej pracy. Zakupy instalacji fotowoltaicznej jest więc inwestycją na długie lata.

 

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo