Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Światło, które da nam prąd

20-10-2020

 

Prąd drożeje praktycznie co roku, a końca tego procesu - jak na razie - nie widać. Dobrze jest więc zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, które pozwolą nam nad obniżeniem jego ceny w perspektywie kilkunastu lat. Dobrym rozwiązaniem może się tu okazać inwestycja w odnawialne źródła energii, która jest częściowo dotowana przez państwo. Jednym z takich źródeł jest światło słoneczne. Wystarczy zainwestować w zespół paneli fotowoltaicznych, które będą wytwarzać nam darmowy prąd z nieskończonego zasobu światła, jakim jeszcze przez kilka milionów lat będzie nasza gwiazda, czyli słońce.

1. Gorące słońce pełne prądu

2. Inwestycja w fotowoltaikę ma przyszłość


Gorące słońce pełne prądu

Fotowoltaika, czyli wytwarzanie prądu prosto z energii słonecznej, staje się jedną z najpopularniejszych form pozyskiwania energii na Ziemi. Instalacje fotowoltaiczne nie są szczególnie trudne w montażu, ale najlepiej zlecić to wyspecjalizowanym podmiotom, które przygotują taką małą elektrownię na dachu lub w ogródku od A do Z. Koszt tej inwestycji nie jest najniższy i na zwrot trzeba będzie czekać od sześciu do dziesięciu lat. Warto jednak pamiętać o tym, że instalacje fotowoltaiczne będą nam produkowały energię przez przynajmniej dwadzieścia pięć lat. Jeśli zdecydujemy się na montaż takiej instalacji nasze rachunki za prąd spadną do kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie, co na pewno będzie dużą ulgą dla naszego budżetu domowego. Ważną sprawą jest także fakt, że energia pozyskiwana w ten sposób jest całkowicie "czysta". Inwestycja w ekologiczne panele fotowoltaiczne będzie także wyrazem troski o to, co pozostawimy pokoleniom, które pojawią się tu po naszym odejściu.

Inwestycja w fotowoltaikę ma przyszłość

Obecnie liderami w fotowoltaice na terenie Europy są takie kraje, jak Francja i Niemcy. Polska ma bardzo zbliżone dane dotyczące całorocznego  nasłonecznienia, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy i my mogli uzyskiwać duże ilości prądu w ten sposób. Pamiętajmy o tym, że  moduły fotowoltaiczne wyłapują energię słoneczną nawet w pochmurne dni, a więc produkują prąd, gdy tego pozornie nie widać. Nadwyżki energii będziemy mogli spokojnie odesłać do zakładu energetycznego i pobrać je wtedy, kiedy będziemy tego potrzebowali. System jest skonstruowany tak, że będziemy doskonale wiedzieć, ile prądu wyprodukowaliśmy. Liczniki mierzące jego ilość są integralną częścią każdej instalacji fotowoltaicznej. Ciekawe rozwiązania w tym temacie przygotowała dla nas firma SolarX - warto się im przyjrzeć z bliska i podjąć przyszłościową decyzję.

 

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo