Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Co oznacza dokładność wymiarowa w kontekście betonu komórkowego?

05-01-2021

Istotną zaletą bloczków z betonu komórkowego jest ich dokładność wymiarowa. Co ona oznacza i dlaczego należy uznać ją za atut?


Łatwe murowanie z betonem komórkowym

Bloczki z betonu komórkowego mają niską masę, co znacznie ułatwia przenoszenie elementów i ustawianie ich w warstwie. Niska masa pojedynczego elementu pozwala również na produkcję bloczków o większych wymiarach, co stanowi kolejne ułatwienie wykonawcze i znaczne przyśpieszenie prowadzenia prac.

Beton komórkowy znajdujący się w Systemie Budowy H+H, obejmuje bloczki, płytki, panele oraz elementy uzupełniające. Każdy z tych produktów wytwarzany jest z wysoką dokładnością wymiarową. To kolejna z cech materiału aprobowana przez ekipy wykonawcze. Rozmiary poszczególnych bloczków są do siebie zbliżone, co pozwala uniknąć wielu czasochłonnych korekt. Beton komórkowy H+H to głównie elementy charakteryzujące się najwyższą dokładnością wymiarową - TLMB,  tzn., że odchyłki wymiarów mogą wynosić maksymalnie 1 mm na wysokości oraz 1,5 mm na szerokości i długości poszczególnych elementów – co w praktyce oznacza, że kolejne bloczki są niemalże identyczne pod względem wymiarowym.

Proste prace murarskie

Dokładność wymiarowa bloczków z betonu komórkowego powoduje, że murowanie z użyciem takich materiałów jest proste. Przy zachowaniu odpowiednich wytycznych normowych oraz podstawowych zasad, jakimi powinni kierować się murarze, praca z bloczkami nie powinna przysporzyć żadnych problemów. Dzięki niemalże takim samym wymiarom bloczków poszczególne elementy doskonale do siebie pasują, a wznoszenie ścian z ich wykorzystaniem staje się jeszcze łatwiejsze.

Dokładność wymiarowa to także możliwość uzyskania idealnie równego, jakościowego muru, zarówno w przypadku wznoszenia przegród zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Bloczki z betonu komórkowego o wysokiej dokładności wymiarowej można murować z wykorzystaniem zapraw cienkowarstwowych. Cienkie spoiny mają również niemały wpływ na przeprowadzenie szybkich prac murarskich - umożliwiają sprawne poziomowanie i odpowiednie sytuowanie kolejnych bloczków w warstwie muru. A dobre tempo wznoszenia przegród z betonu komórkowego obniża koszty budowy i przyspiesza finalizację inwestycji. 

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo