Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Jak wybrać narzędzia na budowę dla profesjonalisty?

08-06-2021


Praca na budowie wymaga posiadania znacznie lepszych narzędzi niż w przypadku, gdy remontuje się własny dom. Trudne warunki na placu budowy sprawiają, że sprzęty z najniższej półki psują się szybko i generują zbędne koszty. Jeśli szukasz narzędzi dla profesjonalistów, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.


1. Narzędzia i sprzęty do najtrudniejszych robót

2. Narzędzia sprawdzonych marek

Profesjonaliści mają zupełnie inne potrzeby niż osoby, które amatorsko majsterkują i jedynie sporadycznie dokonują remontów. W ich przypadku niezbędne jest sięgnięcie po sprzęty, które poradzą sobie z pracą w najtrudniejszych warunkach. Niskiej jakości, tanie narzędzia szybko się zepsują i uniemożliwią wykonanie prac budowlanych. Dowiedz się więcej na temat wybierania profesjonalnych sprzętów budowlanych.

Narzędzia i sprzęty do najtrudniejszych robót

Dla profesjonalistów najważniejsza jest wysoka jakość sprzętów, pozwalająca na wykonywanie nawet najtrudniejszych prac. Dotyczy to między innymi robót ziemnych, murarskich, rozrabiania betonu, rozbiórek bądź prac ciesielskich, zbrojeniowych i spawalniczych. Sprzęty wykorzystywane do tego typu robót są narażone na kontakt z wodą i różnymi typami gleby oraz na oddziaływanie wielu środków chemicznych i wysokich temperatur. Silnie obciążone urządzenie może pracować tak intensywnie, że nagrzeje się do temperatury kilkuset stopni. Dotyczy to choćby wiertarek, które powinny być przystosowane do wykonywania otworów nawet w twardych kamieniach i żelbecie. Takie warunki spełniają urządzenia dostępne w ofercie Drillo

Profesjonalne sprzęty są niezbędne również do pracy na wysokości. W takim przypadku powinno się zadbać o wybór narzędzi spełniających szereg przepisów BHP oraz dostosowanych do warunków pracy na rusztowaniach lub przy użyciu sprzętu alpinistycznego. Dzięki temu zarówno pracownicy znajdujący się na wysokości powyżej 3 metrów, jak i przechodnie oraz osoby pracujące poniżej będą w pełni bezpieczne. Jednocześnie wszystkie prace będą przebiegać sprawnie, dzięki akumulatorom o dużej pojemności i podobnym udogodnieniom. 

Narzędzia sprawdzonych marek

Do pracy na budowie polecane są elektronarzędzia i inne sprzęty produkowane przez sprawdzone marki. Godna uwagi jest między innymi oferta Fiskars, Makita, DeWalt, Knipex lub Bassey. Marki mało znane i dostępne głównie w tanich marketach budowlanych są nieodpowiednim wyborem dla profesjonalistów. Takie urządzenia i akcesoria szybko się zużywają, a ich trwałość odbiega dalece od potrzeb robotników budowlanych.

 

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo