Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Jak wybrać właściwą poziomicę?

05-08-2014


Taniej dwa razy zmierzyć, niż potem musieć poprawiać. – Ta prosta zasada dotyczy każdego w zasadzie remontu i budowy. Jak jednak wybrać odpowiednią do naszych potrzeb poziomicę? Na rynku dostępnych jest ich całe zatrzęsienie. Warto pamiętać o kilku szczegółach.

laserowa

Przeznaczenie. Rozróżniamy kilka podstawowych typów poziomic, a każdy z nich znajduje nieco inne zastosowanie. Poziomice murarskie są ciężkie, sztywne i solidnie wykonane. (Przykład – Empire Magnum e90.) Poziomice do pomiarów na rurach i kablach przeciwnie – są krótkie, zgrabne (muszą zmieścić się w niejednym załomie) i odpowiednio wyprofilowane. Ten rodzaj poziomic występuje najczęściej pod nazwą Torpedo. (Np. Empire Billet Torpedo 841.6.15). Poziomice używane w branży meblarskiej, nie mogą rysować delikatnej powierzchni. Jednym z popularniejszych rozwiązań są tutaj zatem poziomice z tworzywa sztucznego, takie jak Empire POLYCAST® 330. Projektanci wykonujący pomiary pomieszczeń oraz pomiary na większych odległościach, docenią z pewnością poziomice laserowe, takie jak Empire e100. Z kolei wykonawcy pracujący z konstrukcjami stalowymi bądź wykonanymi z innych stopów metali, skorzystać mogą z lekkiej poziomicy magnetycznej. Magnesy pozwalają na przyczepienie poziomicy do metalowej powierzchni i pracę z wolnymi rękoma. Przykładem poziomicy magnetycznej może być Empire Em71. Ustawianie poziomu maszyn – obrabiarek wymaga z kolei poziomic o odpowiedniej precyzji pomiaru. Najczęściej pomiary tego typu wykonuje się poziomicami o ramach typu box (inaczej ramowymi) z optyką (libelle) z segmentu profesjonalnego, takimi jak Empire e70.  

Wykonanie. Warto zwrócić także uwagę na jakość wykonania poziomicy. Klejone, bądź plastikowe obudowy libelli, czy łatwa do uszkodzenia rama nie będą dobrą wróżbą. By poziomica nie stała się narzędziem jednorazowego użytku, wykonana musi być z solidnej ramy oraz mechanicznie zablokowanych, zabezpieczonych twardym akrylem fiolek. W przypadku poziomic narażonych na upadki z wysokości (np. używanych na budowie), istotne będą także harmonijkowe amortyzatory, zabezpieczenia końcówek poziomicy, łagodzące skutki przypadkowego uderzenia.

magnetyczna    http://stats.whitepress.pl/i09ividz7idv7zg0xj7x0gg9ppvXXd,982745b2fdb3be5e0f4cf55d89481dcb" alt="

   

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo