Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Solidna wylewka w garażu.

27-11-2015


Chociaż wykładziny, parkiety czy panele uznawane są za ładny ozdobnik podłogowy, to jednak wykonane są one z materiałów dość delikatnych. I chociaż sprawdzą się one idealnie w warunkach domowych to jednak pomieszczenia gospodarcze takie jak garaż powinny być oparte na solidnej wlewce betonowej. Idealnym rozwiązaniem mogą być solidne posadzki odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie, a które jednocześnie wytrzymają działanie chemikaliów i są łatwe do utrzymania w czystości.

garazf


Podłoga w garażu, warsztacie czy kotłowni ułożona jest najczęściej na gruncie rodzimym. Jej wierzchnią warstwę stanowi wtedy zbrojona wylewka betonowa. Stanowi ona podłoże, na którym układana jest posadzka, w niektórych przypadkach sama może stanowić tę rolę. Aby tak się stało wystarczy jej staranne wykonanie wygładzenie, wyszlifowanie i uformowane z niewielkim spadkiem w stronę kratki spustowej lub korytka odwadniającego. Specjaliści z contractor.com.pl dodają, że trzeba przy tym pamiętać o dylatacji obwodowej z elastycznego materiału.

Problem z surową, betonową podłogą może stanowić jej mało atrakcyjny wygląd oraz trudności wynikające z utrzymaniem czystości.

Oczywiście i na te problemy znajdzie się rozwiązanie. Aby zmniejszyć chłonność posadzki z surowego betonu i ułatwić jej czyszczenie, można ją zaimpregnować. W tym celu można zastosować impregnaty do betonu lub kostki betonowej. Są to najczęściej impregnaty akrylowo-silikonowe lub epoksydowe. Co ważne są one bezbarwne i od razu gotowe do użycia. Ich położenie również jest bardzo proste. Nanosi się je pędzlem lub wałkiem bezpośrednio na beton, bez wcześniejszego gruntowania podłoża. Czasem wystarczy jedna warstwa, a czasem trzeba impregnować dwukrotnie. Fachowcy z grupy contractor.com.pl przypominają, że proces ten należy powtarzać co trzy - cztery lata.

Betonową posadzkę bez problemu można poddać malowaniu. Warto przypomnieć, że farba oprócz tego, że zmniejszy nasiąkliwość posadzki, może ożywić wnętrze wprowadzając do niego kolor. Przy tym nie wolno zapomnieć, że przed samym malowaniem trzeba posadzkę osuszyć, oczyścić oraz odkurzyć. Jeśli betonowy podkład jest stary i zniszczony lub wykonany niestarannie, trzeba go wyrównać na przykład za pomocą wylewki samopoziomującej.

Do malowania betonu konieczny jest zakup odpowiednich farb. Nanosi się je kilkoma warstwami na zagruntowane podłoże, cykl ten powtarza się co dobę. Pomalować należy jednak nie tylko podłogę, ale również niewielki pas ścian tuż nad posadzką.

W celu uzyskania równej i wytrzymałej powierzchni powinno się wykonać posadzkę z masy cementowej, może być to jej rodzaj klasyczny lub samopoziomujący. Masa cementowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie i ścieranie. Do prac związanych z wylewką można wykorzystać gotowe, suche mieszanki, co znacznie skraca proces budowy podłogi. W przypadku gdy użyje się specjalnych wysoko wytrzymałych mas, nie ma konieczności dokładnego jej wykańczania. Zwykłe wylewki cementowe, podobnie jak w przypadku betonu, powinno się zaimpregnować lub pomalować.

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo