Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Co należy uwzględnić podczas projektowania hali produkcyjnej?

22-10-2021


Budowa hal produkcyjnych wymaga nie tylko odpowiednio przemyślanego projektu architektonicznego i pozwoleń, ale przede wszystkim spełnienia wszelkich norm europejskich. Co należy wiedzieć na etapie projektowania hali przemysłowej lub produkcyjnej?

Jakie czynniki są istotne podczas budowy hal?
Pierwszy etap budowy hali rozpoczyna się od bardzo szczegółowego projektu architektonicznego, na podstawie którego można osiągnąć poszczególne cele projektowe.

W takim projekcie określa się m.in. miejsce rozmieszczenia maszyn i linii produkcyjnych, rozmieszczenie mediów, czyli wody, gazu, gniazd elektrycznych, a także instalacji odprowadzającej ścieki. Każdy etap budowy hali jest konsultowany z klientem i realizowany zgodnie z najnowszymi standardami współczesnego budownictwa.

Wybór odpowiedniej lokalizacji na budowę hali
Określenie lokalizacji dla hali przemysłowej bądź produkcyjnej jest niezbędne po to, aby wewnątrz hali rozpocząć wszelkie prace produkcyjne. Każdy proces technologiczny musi być odpowiednio zaplanowany, dlatego na samym początku te kwestie muszą być precyzyjnie określone.

Kolejnym etapem prac jest wybranie dokładnej lokalizacji na wybudowanie hali przemysłowej lub produkcyjnej, a po jej wybraniu zrealizowanie bardzo dokładnych pomiarów geodezyjnych i właściwe ukształtowanie terenu.

Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwości, które będą ułatwiały korzystanie z hali przyszłym użytkownikom i właścicielowi, a także rozplanowanie wszelkich prac na terenie działki przeznaczonej na taką inwestycję. Należy tak dostosować teren hali, aby uwzględnić szczegółowe potrzeby produkcyjne danego zakładu.

Wybór właściwej technologii dla konstrukcji
Najbardziej istotny etap w budowaniu hali produkcyjnej to wybór konkretnej technologii. Aby to określić, warto również zastanowić się nad ostatecznym przeznaczeniem obiektu, dokładnie określić jego powierzchnię i odpowiednio ukształtować teren. 

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co będzie produkowane w hali, a także nad tym, czy w przyszłości będzie można ją rozbudować, np. w razie większych potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa lub gdy inwestor będzie potrzebował jeszcze lepiej dostosować halę do swoich potrzeb biznesowych w przyszłości.

Nachylenie dachu pod odpowiednim kątem
Każda hala stalowa musi mieć precyzyjne określone nachylenie dachu. W przypadku dachów wykonanych z blach stalowych jest to zwykle 7°. Natomiast w przypadku połaci dachowej bitumicznej lub membranowej nachylenie dachu zwykle wynosi od 3 do 7°.

Budowa hal stalowych i przemysłowych wymaga przemyślanych rozwiązań projektowych. Hale firmy Borga charakteryzują się prostotą konstrukcji i składają się z części produkowanych wyłącznie w polskich fabrykach firmy. Jednymi z rozwiązań firmy Borga przede wszystkim są proste słupy i kolumnowe wsporniki, które wykorzystuje się pod belkę podsuwnicową i które pracują na specjalnych szynach lub bez szyn.

Ponadto profile zimnogięte i profilowane blachy stalowe również powstają w fabrykach Borgi, dlatego każdy inwestor ma pewność, że wszelkie elementy konstrukcyjne są najwyższej jakości, co przekłada się na bezpieczeństwo konstrukcji i jej wytrzymałość nawet po wielu latach użytkowania.

W jaki sposób powstają hale produkcyjne w firmie Borga?
Budowa hal przemysłowych
w firmie Borga powstaje w taki sposób, że hale produkcyjne czy przemysłowe spełniają wszystkie wymagane normy budowlane i jednocześnie są dostosowane do oczekiwań inwestorów.

Hale produkcyjne są budowane etapami, a każdy z nich przebiega płynnie, dlatego inwestorzy decydujący się na budowę swojej hali z firmą Borga, mają pewność, że wszelkie prace zostaną ukończone w odpowiednim czasie tak, aby mogli korzystać ze swoich inwestycji w umówionych terminach.

Każda hala produkcyjna jest projektowana tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna dla klientów i jednocześnie w pełni bezpieczna dla przyszłych użytkowników. Każda z powstałych inwestycji spełnia najbardziej restrykcyjne normy budowlane.

Ponadto hale budowane są za pomocą systemu prefabrykowanego i składają się z ram Gdynia lub Skara, które spełniają wszelkie europejskie normy budowlane. Każda z takich konstrukcji jest odpowiednio izolowana przed czynnikami zewnętrznymi m.in. przed nadmiernym przegrzewaniem się, jak i wiatrem.

Funkcjonalna i wytrzymała hala produkcyjna – komu zlecić budowę?
Chcesz stworzyć halę produkcyjną lub przemysłową i zastanawiasz się nad tym, komu zlecić budowę takiej inwestycji? Borga to firma, która ma ponad czterdzieści lat doświadczenia zawodowego w profesjonalnym budowaniu hal na użytek komercyjny.

Jeśli więc interesuje Cię budowa hali przemysłowej, sprawdź szczegóły współpracy z firmą Borga.

Projektowanie hal przemysłowych i produkcyjnych z firmą Borga
Hale produkcyjne
są projektowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i wymagań klientów, a firma Borga czuwa nad każdym etapem prac. W związku z tym każdy inwestor ma pewność, że wszelkie prace produkcyjne zostaną wykonane na czas i zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

mtprzetelniorlybudownictwasymasmtcelektroinstalacjeplgbcmrbasmasmgryf budtargi pomorskiepromocja-targi.plsibexexpokruszywasibexjesienwwdpmtseistargikielcelentewencbuild.lentewencelektroinstalacje13warsawbuildtargidziedzictwo